3D LASER SCANNER

Diğer bir adı ile Yersel Lazer Tarama(LİDER) çağımızın en önemli sorunu olan "Doğru Proje Doğru Ölçümle Çizilir" cümlesinden yola çıkarak bünyesinde barındırdığı cihazlarla ülkenin bir çok yerinde hizmet vermektedir.

+/-2mm Hassasiyetle yapılan Rölöve ölçümleri sektöründe 1.Sınıf kalitesi ile ciddi sayılacak çözümler üretmektedir.Bunların başında ZAMAN VE EKONOMİ yer almaktadır.

Kullanım Alanları; Tarihi Yapıların Tescillenmesi

Rölöve,Restorasyon,Restitüsyon alanında bir çok tarihi kültürel mirasımızın dijital belgelenmesinde kullanılmaktadır.Zamanın iyi değerlendirilmesi ve kusursuz projeler sunmak adına ileri seviyede yer almaktadır.Özellikle Ahşap ,Kagir yapıların projeye aktarılması büyük zahmete yol açarken hali hazır ölçümler sayesinde detayları mm hassasiyette vermektedir.

Arkeolojik Kazılar

Antik Kentlerin yüzey taramaları yapılarak hassas dijital verilerin üzerinde yorumlama yaparak Arkeologlarımızın kazıya yön vermesinde etkisi oldukça fazladır.Bu eserlerin korunması doğru analiz edilerek belgelenmesi Sanat Tarihi açısından önem arz etmedir.

Baraj-Maden-Tünel-Köprü Deformasyon Tespiti

Bu tarz yapıların yapılmasından ziyade korunması bakımlarının büyük titizlikle gerçekleşmesi çok daha fazla önem verilmesi anlamına gelmektedir.Doğanın vermiş olduğu hasarı tespit edip gelecek nesillerin kullanması adına önlemlerinin alınması gerekmektedir.Deformasyon ölçümleri yaparak Barajlarda,Madenlerde,Tünellerde göçüklerinin yaşanmaması daha ileri seviyeleri görmek konusunda çok önemli bir detaydır.Zamanında alınan önlemler bir çok iş kazasını engellemektedir.

Film/Animasyon

Bu sektörde sahnelerin çekileceği alanların taraması yapılarak gerçek ölçülerde referans elde edilmesine olanak sağlamaktadır.Kullanılan 50 nin üzerinde programa dönüşüm yapılan veriler sektörün vazgeçilmezi haline geldi.

Endüstriyel Alanlar,

Günümüzde var olan fakat teknolojinin gelişmesi ile sonradan eklenen makinalar fabrikaların kullanım alanlarını kısıtlamakla birlikte üretimin seviyesini düşürmektedir.Hali hazır ölçümlerle modelleme yaparak rahat çalışma alanı yaratmakla birlikte üretim kapasitesini arttırmada fayda sağlamaktadır.

Diğer Kullanım Alanları;

• Şehir Modellemeleri

• Sanal Fabrikalar

• Orman Yönetimi

• Sinema Endüstrisi

• Şantiye Gözlemleri

• Enerji Hatları

•Koruma

• Otomasyon ve Robotik

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

+8 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.